"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali"
- Papież, Jan Paweł II
(Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra 1983r.)
Prace uczniów przedstawiajace wizerunek Św. Jana Pawła II.
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali"
- Papież, Jan Paweł II
(Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra 1983r.)
Prace uczniów przedstawiajace wizerunek Św. Jana Pawła II.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, duńskiego bajkopisarza dobrze znanego nam wszystkim. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.
Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę do spraw Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo.Polska była organizatorem w 1979 roku.
W Czechach, które w 2007 roku były organizatorem „Dnia Książki dla Dzieci”, narodziła się akcja nazwana „Nocą z Andersenem”. Dzieci spędzają tę noc w bibliotekach czytając i słuchając bajki.
W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna: "Cała Polska czyta Dzieciom". Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.
Czytajmy na zdrowie!
#DzieciUcząRodziców
Zachęcamy Państwa do korzystania z materiałów Centrum Rozwoju Lokalnego na stronie internetowej (proszę kliknąć w link) https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/ oraz uczestnictwa w konkursach zamieszczanych na profilu facebookowym Centrum Rozwoju Lokalnego https://www.facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego/ (proszę kliknąć w link).
Przypominamy, że nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej CRL w lutym 2020r., ale dalsza jej realizacja może odbywać sie w domu.
Od 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020r. zmieniły się przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół
i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określono zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania
i klasyfikowania uczniów.
W związku z wdrażaniem nauki na odległość wszyscy uczniowie i nauczyciele muszą nawiązywać ze sobą kontakt.
Prosimy aby uczniowie sprawdzali i odbierali wiadomości w Librusie.
Prosimy rodziców o dopilnowanie dzieci, żeby sprawdziły i przeczytały otrzymane wiadomości i odpowiedziały na nie.
Wszelkie trudności proszę zgłaszać wychowawcom.
Od 25.03.2020 nowe materiały do pracy będą nadal zamieszczane w opracowanych drogach kontaktu:
Librus, komunikatory, grupy społecznościowe, platformy edukacyjne.
"Czyściochowe Przedszkole" to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce, organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu "Rosnę! Junior".
Poniżej znajdziecie Państwo materiały, które możecie wykorzystać do nauki i utrwalenia nawyków higienicznych w domu. Są tam bajki, eksperymenty i kolorowanki.
Drodzy Rodzice Przedszkolaków, prosimy, aby Wasze pociechy przygotowywały prace plastyczne do poszczególnych tematów, a na nich pokazały jak dbają o czystość rąk albo higienę nosa. Zapraszamy do aktywnosci. Prace można przesłać wychowawcom w formie zdjęć.
POLECAMY! PROSZĘ KLIKNĄĆ W PONIŻSZY LINK I OBEJRZEĆ WSPÓLNIE Z DZIECKIEM.
Dzeci 3- 6 letnie z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Erwina Kruka w Elgnówku uczestniczyły w projekcie: "Waplewo, Gmina Olsztynek czyta małemu misiowi", rozwijającym czytelnictwo i współpracę między przedszkolami. Grupa 3- 4 latków gościła misia Bruno, któremu razem czytaliśmy opowiadania i bajki, przygotowaliśmy rysunki z dedykacją dla małego gościa. Po dwóch dniach miś powędrował do grupy 5- 6 latków, a następnie przekazaliśmy misia i materiały do Biblioteki Miejskiej w Olsztynku, skąd miś powędruje do biblioteki Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Waplewie. Cała Gmina Olsztynek czyta dzieciom!
WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW wspierajace rozwój mowy dziecka!
1. CZYTAJ, opowiadaj dziecku bajki, 15- 20 minut dziennie.
2. OPOWIADAJ dziecku co robisz, podczas czynności wykonywanych wspólnie z dzieckiem.
3. ŚPIEWAJ :-), powtarzaj z dzieckiem wierszyki, wyliczanki.
4. BAW SIĘ z dzieckiem, pozwól dziecku na aktywność ruchową.
5. ĆWICZ RĄCZKI, rysuj, lep, wycinaj, nawlekaj (makaron :-)).
6. SŁUCHAJ dziecka, reaguj na komunikację werbalną i niewerbalną (słowa i gesty). Nie przerywaj dziecku wypowiedzi!
7. MÓW z normalną głośnością! Zmieniaj intonację (trochę aktorstwa nie zaszkodzi :-)). Nie używaj nieprawidłowych form np. "spieszczanie".
8. POZWÓL dziecku BYĆ SAMODZIELNYM w codziennych czynnościach.
9. ĆWICZ SŁUCH, baw się w odgadywanie dźwięków/ szeptanych słów i źródła skąd dochodzi dźwięk. Po każdej chorobie uszu sprawdź słuch!
Logopeda szkolny.
Rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja 2020 r. będziemy obchodzić stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie mające na celu przybliżyć naszym uczniom szczegóły z życia Papieża, jego postać, a także osiągnięcia.
Najmłodsi założyli przedszkolny ogródek (mini szklarnia), w którym zasiano rzodkiewkę, sałatę, fasolę, groszek, szczypiorek. Mimo naszej nieobecności ogródek rośnie :-)
AKCJA EDUKACYJNA- CENTRUM ROZWOJU LOKALNEGO
Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej od lutego 2020r. Przedszkolaki i uczniowie zostali zapoznani z prezentacją i wiadomościami na temat bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego zimą (ferie) oraz otrzymali rysunki utrwalajace wiadomości.
Centrum Rozwoju Lokalnego rozszerzyło ofertę edukacyjną. Proszę zajrzeć na stronę: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia placówek.
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem” przygotowanych w ramach inicjatywy „Dzieci uczą rodziców w domu”. W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki informujemy, że 17 marca na naszym profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.
Drodzy Rodzice!
Od dnia 24.02.2020r. do 16.03.2020r. odbywa się
nabór dzieci 3-6 letnich do oddziałów
przedszkolnych!
Zapraszamy do sekretariatu
szkolnego, który jest czynny od
poniedziałku do piątku w godzinach
od 7.00 do 13.00, po dokumenty.
W Naszym Przedszkolu czeka dużo
zabawy i ciekawych zajęć
edukacyjnych! ZAPRASZAMY!!!
"AKADEMIA NOWOCZESNYCH SZKÓŁ GMINY OLSZTYNEK"
19 lutego 2020r. w naszej szkole ponownie odbył się "Festiwal nauki". Zajęcia naukowe nadzorował
i prowadził Prof. dr hab.Marian Surowiec, fizyk i informatyk Uniwersytetu Śląskiego wraz
z młodymi fizykami Panią Beatą i Panem Mateuszem. Pan Profesor jako naukowiec i pedagog zachwycił się, że nasi uczniowie są chłonni wiedzy i aktywnie uczestniczą w zajęciach związanych
z poznawaniem świata, by zgłębić prawa fizyki i informatyki stosowanej.
Przedszkolaki też lubią eksperymenty.
Dnia dzsiejszego naszą szkołę odwiedziła grupa cyrkowa, która swoimi pokazami rozbawiła, a także zaciekawiła całą widownię (tych małych i tych większych:)) Między innymi mogliśmy zobaczyć żonglerkę, zabawnego klauna i jego towarzyszkę. Do ciekawszych występów należały popisy niesamowicie dostojnch gołębi, a także pięknych i bardzo mądrych piesków. Chwię zgrozy zapewnił nam pokaz pytona, ale naszczęście uczniowie naszej szkoły są super odważni!!!!
AKADEMIA NOWOCZESNYCH SZKÓŁ GMINY OLSZTYNEK
15- 16 lutego 2020r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeżdzie edukacyjnym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zwiedzali również Muzeum Ziemi Panstwowej Akademii Nauk i mieli możliwość pospacerować po Placu Zamkowym w Warszawie, z którego roztaczał się widok na Stadion Narodowy. Dwa dni ekscytujacego zwiedzania i eksperymentowania było niezwykłym przeżyciem dla wszystkich, gdyż pierwszy raz mieli możliwość doświadczać, eksperymentować i obserwować szereg wystaw, które poszerzały ich horyzonty naukowo- techniczne i przyrodnicze.
Szkolny Opiekun wycieczki:
Katarzyna Rosa-Fieducik
Dnia 13 lutego 2020 r., uczniowie klas 1-6 udali się na lodowisko w Olsztynku. Zajęcia sportowe wyłoniły wśród naszych uczniów prawdziwych mistrzów łyżwiarstwa!!!! :)))
Dziękujemy wszystkim, którzy mają dobre serce dla zwierząt!
Dziesiątego lutego 2020 roku czternastoosobowa grupa uczniów, zaopatrzona w ciepłe koce, poduszki i karmę, wybrała się do schroniska w Tomarynach. Na początku obdarowalismy "Tomaryniaków" prezentami, później zaś poszlismy oglądać kojce i wybiegi, ich warunki bytowe. Niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku, gdy patrzyliśmy na smutne spojrzenia piesków. Chcieliśmy je pogłaskać, ale niestety nie moglismy. Mieliśmy jednak możliwość wyprowadzenia trzech piesków, które zwały się: Biba, Grey i Vidi. Podczas spaceru psy były radosne i szczęśliwe. Nasze serca skradł pies o imieniu Mamut, który był w największym boksie na początku schroniska.
Pani Kierownik schroniska opowiedziała nam o losach tych piesków. Uczulała, że pies to nie zabawka. Zachęcała do przyjazdu z osobą dorosła i wyprowadzania psów, by dać im trochę miłości, której bardzo potrzebują. Obiecaliśmy, że przyjedziemy tu ponownie i uszczęśliwimy kolejne psy.
Uczniowie klasy szóstej :-)
07 lutego 2020 r. odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Erwina Kruka w Elgnówku - bal karnawałowy. Zabawa ta jest okazją do wspólnych pląsów i spotkania się całej społeczności szkolnej. W tym dniu ubrany w kolorowe serpentyny i balony hol szkolny zamienił się w zaczarowaną krainę pełną: wróżek, czarownic, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, karateków, policjantów, żołnierzy, motylków, kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.
Przy dźwiękach skocznej muzyki granej i śpiewanej przez zespół muzyczny „Młode Wilki” i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Bal rozpoczął się dostojnym „Polonezem”. Dzieci tańczyły twista, rock and rola, sambę, makarenę, kaczuszki i świetnie się przy tym bawiły. W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez Panią Krysię, a były one nie tylko zabawne, niektóre zaskakujące i nietypowe. Bal trwał trzy godziny, za sprawą dobrze dobranej muzyki i wspaniałej atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole. Będzie zapewne wesoło i kolorowo!
Powered by aSc EduPage